Zhodnocení první sezony s univerzálním kypřičem TRIO 300 na farmě pana Miroslava Procházky z Mašova

Pan Miroslav Procházka hospodaří společně se svou rodinou v okolí obce Mašova nedaleko Petrovic (okres Příbram). Na celkové výměře 144 ha (63 ha TTP)  se věnuje pěstování pšence, ječmene a tritikale přičemž významnou část z této produkce využije pro vlastní potřebu chovu hovězího dobytka. V dohledné době plánuje rozšíření své výměry o zhruba 46 ha a z toho důvodu se také v loňském roce rozhodl o posílení strojového parku o nákup univerzálního kypřiče Köckerling Trio 300 (pracovní šířka 3m)

 

           

 

TRIO je univerzální pomocník na podmítku, hluboké kypření i předseťovou přípravu

 

Díky jedinečné koncepci lze stroj s úspěchem využívat jak na standardní podmítku (za použití přídavných křídel) tak na hlubší kypření do 25 cm a při použití speciálních 40 mm dlát také na hloubkové kypření do 35 cm hloubky kdy na utužených pozemcích dojde k narušení utuženého pánevního dna. Jako výborného pomocníka ocenil p. Procházka použití Tria i v předseťové přípravě kdy v loňském roce byl schopen velmi kvalitně připravit půdu i za deštivého počasí.

 

           

 

Za sucha i za deště

 

Díky zadním utužovacím STS válcům je se strojem možné pracovat jak za běžných podmínek tak v deštivém počasí. U profil válců se zalepí zpracovávanou zemí a protože zem na zem se dále nelepí, může celý stroj pracovat i ve velmi vlhkých půdách. Toto ocenil pan Procházka především v loňském podzimu kdy za vydatného deště byl bez větších problémů schopen připravit pozemek určený k setí obiloviny.

 

          

 

Kvalitní rámová konstrukce a dlouhá životnost opotřebitelných dílů

 

V okolí Petrovic a Krásné Hory nad Vltavou jsou kamenité půdy a proto jako další ocenil p. Procházka i kvalitní konstrukci celého stroje. Společnost Köckerling je známá svým důrazem na použití těch nejkvalitnějších materiálů a proto i výsledný efekt dosahuje maxima při samotném použití. Díky velmi lehké ale zároveň pevné konstrukci je stroj bez problémů agregován i v traktoru NH o výkonu 135 Hp. Také opotřebitelné díly jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších materiálů a pokud zákazník žádá tu nejvyšší kvalitu jsou stroje osazovány spec. opotřebitelnými díly z tvrdokou zn. BETEK

 

          

 

Poděkování za spolupráci

 

Panu Procházkovi společně se synem děkujeme za vyčerpávající zhodnocení první uplynulé sezóny se strojem Trio 300 a zároveń přejeme mnoho úspěchu při hospodaření na rozrustající se farmě. V budoucnu se budeme se těšit na další rozšíření spolupráce při prezentaci strojů Köckerling i u okolních zemědělců.

 

           

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz