Zavedení nového předseťového kombinátoru Allrounder 600 classic a secího stroje Ultima CS 400 u Ing. Jana Hodovala v Počaplech

Ing. Jan Hodoval Ph.D. hospodaří v Ústeckém kraji, v obci Počaply nedaleko Terezína (okres Litoměřice). Na celkové výměře 145 ha orné půdy se věnuje pěstování klasických obilovin a máku. Ve spolupráci s naším obchodním zastoupením společností Dagros s.r.o., Kostomlaty nad Labem (obchodní zástupce p. Štefan Očko) zakoupil v letošním roce hned dva stroje najednou. Předseťový kombinátor v nesene verzi Köckerling Allrounder 600 classic a radličkový secí stroj Ultima CS 400. Na konci léta jsme se tedy znovu sešli na pozemku pana Hodovala abychom společně uvedli oba stroje do provozu.

 

         

 

Allrounder 600 classic na podmítku i předseťovou přípravu

 

Univerzální předseťový kombinátor Köckerling Allrounder 600 classic je odlehčená verze velmi oblíbeného Allrounderu řady profiline. Celková konstrukce stroje je navržena tak aby bylo možné stroj agregovat v nesené verzi. V tomto případě (pracovní záběr 6m) je hmotnost stroje necelých 3.000 Kg. Řadu classic je tak možné agregovat již s traktory od 160 Hp. Tento kombinátor je ideálním řešením jak pro předseťovou přípravu v hrubé brázdě po pluhu, tak díky velké průchodnosti také v systémech s minimalizačním zpracováním půdy. Možnost použití ve velmi vlhkých podmínkách je díky použití patentovaných STS válců u produktů společnosti Köckerling standardem. Částečně lze použít také na mělkou podmítku do 8 cm hloubky.

 

         

 

 

Ultima CS 400 výsevní zkouška

 

Druhým strojem který byl hned po předchozí předseťové přípravě uveden do provozu byl secí stroj Köckerling Ultima CS 400. Po jednoduchém základním nastavení hloubky setí a rovnacích nivelátorů byla provedena výsevní zkouška před setím meziplodiny a po zadání navážené hodnoty osiva do ovládacího terminálu Muller mohlo začít samotné setí.

 

         

 

         

 

Opěrné kolo s výsevní radličkou

 

Nespornou předností secího stroje Ultima CS je jeho jednoduchost, přesnost uložení osiva a nízké provozní náklady. Každá secí jednotka má své opěrné kolo které zaručuje konstatní hloubku vedení radličky pro vytvoření brázdy. Výsevní trubice umístěná na slupici radličky vede osivo do připravené brázdy které je vzápětí zahrnuto rovnacími nivelátory. O zpětné utužení se na závěr postará opěrný STS válec. Osivo je tedy ukládáno do pásků o šířce 60 mm s roztečí 185 mm. Velikost zásobníku na osivo je 2800 litrů.

 

         

 

         

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Panu Janu Hodovalovi velmi děkujeme za nákup obou strojů a pevně věříme že se stanou cennými pomocníky při jeho hospodaření. Společnosti Dagros s.r.o. Kostomlaty nad Labem (obchodní zástupce p. Štefan Očko) taktéž děkujeme za spolupráci a společně se budeme těšit na představení dalších strojů z výrobní dílny společnosti Köckerling.

 

         

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz