Úspěšné předvádění předseťového kompaktoru Allrounder ve společnosti Agroma Jíkev s.r.o.

Společnost Agroma Jíkev s.r.o. hospodaří ve středočeském kraji v okrese Nymburk. Na zhruba 880 ha se věnují pěstování především tradičních obilovin, cukrové řepy a máku. Z živočišné produkce jsou pak zaměřeni na výrobu mléka a hovězího masa. Ve spolupráci s regionálním prodejcem zemědělské techniky společností Dagros s.r.o. (p. Pavel Papcun) zde byl začátkem měsíce listopadu předveden předseťový kompaktor Köckerling - Allrounder 600

 

Allrounder pracuje i ve vlhké půdě

Letošní podzim byl velmi bohatý na déšť a většině zemědělců tak zkomplikoval nejen samotnou přípravu půdy, ale také následné setí ozimých obilovin. Ani v Jíkvi původně nevěřili, že by předseťový kompaktor Allrounder 600 byl vůbec schopen zpracovat jejich těžkou, jílovitou půdu. Ze všech testovaných kompaktorů jim ale jako jediný dokázal, že ani velmi vlhké podmínky pro něj nejsou žádnou překážkou. Všechny stroje Köckerling jsou totiž navrženy a vyrobeny tak aby obstály i v těch nejnáročnějších podmínkách.

 

         

 

Masivní přední hydraulický smyk a utužovací STS válce

Přední hydraulicky ovládaný páskový smyk je schopen díky masivním slupicím pracovat i na velmi těžkých půdách a hravě tak strhne hrubou brázdu aniž by došlo k jakémukoliv poškození. Sekce kypřících hrotů potom dostatečně rozebere připravovanou vrstvu ornice tak aby následný STS pěch rozdrtil vyzniklé hroudy a zpětně utužil seťové lůžko. Právě patentovaný STS válec je díky svému U-profilu schopen pracovat i ve velmi vlhkých podmínkách. Takže tam kde všechny ostatní kompaktory končí kvůli zalepeným válcům, Allrounder teprve začíná.

 

         

 

Po úspěšném předvedení bylo rozhodnuto

Jednatel společnosti p. Miloslav Šámal byl po předvedení stroje tak potěšen výsledkem práce, že hned pár dní na to byl rozhodnut nový Allrounder v záběru 7,5m okamžitě zakoupit. Jak sám uvedl při jednání "vůbec jsem nevěřil, že to budeme schopni letos ještě připravit, všechno co jsme u nás zkoušeli se po chvíli zacpalo a museli jsme to hned odstavit. Tohle jsem vážně nečekal a také obsluha si stroj velice pochvaluje pro jeho jednoduchost a snadnou údržbu"

 

         

 

         

 

Poděkování za spolupráci

Díky velmi kvalitní spolupráci a profesionálnímu přístupu pana Pavla Papcuna se tak během několika dní povedlo přesvědčit dalšího zákazníka k nákupu nového stroje a zkvalitnit tak předseťovou přípravu ve společnosti Agroma Jíkev s.r.o. Panu Miloslavu Šámalovi děkujeme za projevenou důvěru, mnoho kvalitně připravených ha půdy a pevně věříme, že nový Allrouner 750 není zdaleka posledním strojem značky Köckerling v jeho společnosti.

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz