Těžký diskový podmítač Köckerling Rebell 600 profiline ve společnosti Vogeltanz Agro s.r.o.

Společnost Vogeltanz Agro s.r.o. hospodaří v Hlohové nedaleko Staňkova (okres Domažlice). Kromě poskytování služeb v zemědělství se na cca 700 ha orné půdy věnují pěstování klasických obilovin, kukuřice a řepky ozimé. Od místního oblastního zástupce pro stroje Köckerling, společnosti Newia Staňkov s.r.o., zde v loňském roce zakoupili nový, těžký diskový podmítač Köckerling Rebell 600 profiline v pracovním záběru 6m.

 

         

 

Vlastnímu nákupu předcházelo pečlivé testování

 

Ve společnosti Vogeltanz Agro s.r.o. před vlastním nákupem pečlivě otestovali i několik strojů konkurečních značek. Nový diskový podmítač musel zvládnout práci v dostatečné kvalitě i na velmi těžkých, přeschlých nebo mokrých půdách. Po loňských problémech s výkyvy počasí musel taktéž kvalitně zapravit polehlý porost. V případě testování stroje Köckerling Rebell profi bylo však rozhodnuto hned po několika hektarech. Stroj zvládl na výbornou všechny výše uvedené požadavky a tak bylo o nákupu jasno.

 

         

 

Pohodlné hydraulické nastavení pracovní hloubky až do 18 cm

 

Nespornou výhodou stroje Köckerling Rebell profiline je i jeho jednoduché nastavení pracovní hloubky. Obsluha stroje si může vše pohodlně nastavit z kabiny traktroru a také během práce si plynule měnit pracovní hloubku v závislosti na potřebách pozemku. Díky velké hmotnosti stroje (v záběru 6m váží 8.840 kg) bez větších problémů vniká až do hloubky 18 cm i na velmi problémových místech jako jsou přeschlé, težké jílovité půdy.

 

         

 

V jednoduchosti je síla

 

Jednoduchá koncepce celého stroje je synonymem pro jednoduchou obsluhu i vlastní údržbu. Díky systému listového odpružení jednotlivých disků a bezúdžbových ložisek tak odpadá zdlouhavá a náročná příprava stroje před vlastním použitím. Díky koncepci stroje vč. zadní smykové desky lze stroj s úspěchem použít i na kvalitní předseťovou přípravu a to i v případě mokré půdy, kdy zadní STS válce zaplní jen obvodový U-profil a další zem na zem se již nenalepí.

 

          

 

Kvalitní materiál je zárukou dlouhé životnosti stroje a opotřebitelných dílů

 

Stroje společnosti Köckerling jsou obecně uznávány zemědělskými odborníky pro svou vysokou kvalitu a nejinak je to mu i v případě těžkého diskového podmítače Rebell profiline. Celková konstrukce i jednotlivé části stroje jsou vyrobeny jen z těch nejkvalitnějších materiálů a zajistí tak bezprolémový chod stroje při minimální údržbě po dlouhá léta. Originální náhradní a opotřebitelné díly rovněž zajistí výrazně delší životnost i při použití v těch nejnáročnějších podmínkách.

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Vedoucímu rostlinné výroby společnosti Vogeltanz Agro s.r.o. - p. Františku Chavalovi děkujeme za spolupráci a objektivní zhodnocení těžkého diskového podmítače Rebell 600 profiline. Společně se budeme těšit při přípravě další reportáže na zhodnocení kvalit a vyjímečnosti secího stroje Köckerling Ultima 600 při setí řepky ozimé, který na své farmě s úspěchem používají.

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz