Předání nového Tria 300 DSTS na farmě pana Martina Holečka ve Stožicích u Vodňan

Farma pana Martina Holečka se nachází ve Stožicích nedaleko Vodňan (okr. Strakonice). Společně se svým otcem a synem hospodaří na celkové výměře cca 160 ha převážně těžké půdy a pěstuje klasické obiloviny a řepku ozimou. Se svou sklízecí mlátičkou a postřikovačem také okrajově poskytuje služby v zemědělství. Z důvodu nerentabilní opravy se rozhodl pro náhradu starého opotřebného univerzálního kypřice a tak se koncem loňského roku rozhodl situaci řešit.

 

Návštěva předváděcí akce při kypření strniště

 

V průběhu léta se nepodařilo sladit termín předvedení Tria 300 přímo na farmě u pana Holečka a tak se v polovině října rozhodl navštívit předváděcí akci u zhruba stejně velkého zemědělce v agregaci s traktorem o výkonu 180 Hp. Stroj byl nastaven na hloubku zpracování cca 25 cm a pan Holeček byl s prací Tria velmi spokojen. Velice na něj zapůsobilo nejen samotné promíchání posklizňových zbytků s půdou, držení hloubky zpracování půdy ale i výborné rovnání pozemku vč. drcení hrud zadním STS utužovacím válcem.

 

         

 

Objednání stroje v rámci podzimní akční nabídky

 

Po úspěšném předvedení stroje bylo víceméně rozhodnuto. Ještě zbývalo se na stroj informovat u ostatních zemědělců, ale protože stroje Köckerling jsou pověstné nejen svou kvalitou zpracování půdy a velmi dlouhou životností, byla otázka pozitivních referencí od ostatních zemědělců jen pouhou formalitou. Po tomto ujištění již nic nebránilo stroj objednat a současně tak využít zvýhodněnou podzimní nabídku.

 

         

 

Jednoduché nastavení a pružinové jištění

 

Součástí rozhodnutí pro Trio 300 DSTS byla i jeho malá hmotnost (1700 Kg), celková jednoduchost, vč. nastavení pracovní hloubky. V případě mechanického nastavení systém spočívá ve vymezení držáků zadních válců na opěrných čepech, nebo je možné systém vybavit hydraulickými písty a nastevení stroje je ještě jednodušší a pohodlnější přímo z kabiny traktoru. Jištění pracovních orgánů je zajištěno dvojitou pružinou s přepětím 480 kg což zásadním způsobem ovlivňuje držení konstantní hloubky při práci stroje i v těch nejnáročnějších podmínkách.

 

         

 

Rovnací nivelátory a dvojitý STS válec

 

O kvalitní rovnání pozemku se postarají nivelátory umístěné těsně před STS válcem. Jejich rozšířením se dokonale postarají o rozhrnutí bočních hrůbků aby byl zpracovaný pozemek dostatečně urovnán. Zároveň jsou nepostradatelnou součástí při použití stroje na předseťovou přípravu. Patentovaný STS válec byl vybrán ve variantě dvojitého pěchu, který ještě lépe rozdruží hroudy a zároveň má díky překrytí funkci samočištění. Celá pracovní sekce je zakončena zavlačovači, které mají za úkol rovnoměrné rozvrstvení posklizňových zbytků.

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Panu Martinu Holečkovu velice děkujeme za projevenou důvěru při nákupu stroje a pevně věříme, že nové Trio 300 se mu stane věrným a kvalitním pomocníkem na dlouhá léta. Společně se pak budeme těšit na první uvedení stroje do provozu.

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz

X