Podmítka strniště s předseťovým kombinátorem Allrounder 600 profiline

V průběhu letošního testování předseťového kombinátoru Allrounder řady profiline jsme využili rozšířené možnosti tohoto stroje a představili jej potencionálním zákazníků také z trochu jiného úhlu využití. Díky speciálně navržené konstrukci stroje je možné jej využít také jako podmítač na nízkonákladovou podmítku kdy na 6-ti metrový záběr postačují traktory o výkonu od 180 hp.

 

         

 

         

 

Osazení kombinátoru dláty z tvrdokovu BETEK

 

Letošní suché léto opravdu otestovalo kvality opotřebitelných dílů na 100%. Aby byl výsledek představení Allrounderu opravdu co nejlepší byl stroj osazen speciálními dláty z tvrdokovou BETEK. Tam kde pracovní orgány ostatních výrobců doslova mizely před očima, držely dláta Betek díky přednímu karbidovému hrotu dlouhou dobu svůj tvar a opotřebení bylo opravdu minimální. Na jednu sadu dlát BETEK v 6-ti metrovém záběru vydržely dláta na předváděcím stroji zhruba na 1000 ha zpracování půdy v podmítkách a předseťové přípravě v hrubé brázdě po klasickém pluhu nebo po dlátových kypřičích. Znovu se tak potvrdilo, že počáteční investice při nákupu kvalitních originálních dílů má svůj význam a čas strávený výměnou opotřebitelných dílů je možné využít efektivněji.

 

         

 

         

 

Ve vyschlé půdě zvládal Allrounder podmítku až do 10 cm

 

Extrémní sucho se projevilo i při použití lehčích diskových podmítačů kdy bylo velmi obtížné zapravit disky do vyschlých strnišť. Zde nebylo jiné východisko, než použít velmi těžké disky nebo  radličkové stroje. Právě zde Allrounder díky svému záběru a nízkým požadavkům na tahovou sílu svou prací velmi mile překvapil nejednoho zemědělce. Na jeden přejezd se totiž i ve velmi vyschlé a  tvrdé půdě dokázal dostat až do hloubky 10 cm.

 

         

 

         

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz