Köckerling Rebell 600T classic při podmítce mokré půdy ve společnosti CEF, s.r.o. Cerhonice

Společnost CEF, s.r.o. hospodaří pod vedením jednatelky společnosti Ing. Hany Duškové na celkové výměře cca 670 ha v obci Cerhonice (okr. Písek). Věnují se pěstování klasických obilovin, řepky ozimé a kukuřice pro výkrm hovězího skotu. Spoleně s Ing. Hanou Duškovou a mechanizátorem podniku p. Hynkem Růžičkou jsme se setkali letos v dubnu na výstavě Techagro Brno, kde bylo tak jako s ostatními zájemci dohodnuto předvedení diskového podmítače Köckerling Rebell 600T classic na letní posklizňovou podmítku stniště. Starý diskový podmítač společnosti má prý již svá nejlepší léta za sebou a tak od loňského roku v Cerhonicích pečlivě testovali nabízené konkurenční značky.

 

         

 

V extrémních podmínkách obstojí jen ty nejlepší stroje

 

Stále častější výkyvy počasí nám nejednou připraví velmi náročné podmínky při testování strojů a nejinak tomu bylo i v Cerhonicích. Po vydatném víkendovém lijáku si pan Ružička vyzvedl testovací diskový podmítač Rebell 600T classic u předchozího zákazníka a společně jsme se sešli na sklizené ploše po ozimém ječmeni. Během chvilky jsme provedli nezbytné úpravy při nastavení hloubky zpracování strniště a testování mohlo začít. Již po pár přejezdech ve velmi mokré půdě a zbylých ležácích byl pan Růžička velmi spokojen s výsledkem práce. Po jeho slovech: "vůbec jsem nečekal, že to takhle snadno půjde. Když jsem viděl kolik vody napršelo a po zkušenostech s naším starým diskerem jsem nečekal, že budeme vůbec schopni podmítat. Náš disker by se v těch ležácích hned zacpal a to mokro by zadní pakr válec taky nezvládnul, ten by byl už zalepený" bylo jasné, že první dojem práce stroje byl velmi dobrý.

 

         

 

Original Köckerling STS válce jsou ideálním řešením do všech typů půd

 

Společnost Köckerling již více naž 20 let používá na většinu strojů svůj patentovaný STS jednoduchý nebo dvojitý válec. Tento válec je velmi praktický nejenom svou využitelností prakticky za jakýchkoliv podmínek, ale díky zalepení U-profilu zemí se významným způsobem šetří i jeho životnost na dlouhá léta. Nalepená zem v profilu válce se nabalí jen v určitém množství a protože zem na zem se dále nelepí, může být válec používán i v podmínkách extrémního vlhka. Tento originální systém proto dnes využívá mnoho předních zahraničních, ale i tuzemských výrobců zemědělských strojů.

 

         

 

Objednávka nového stroje Köckerling Rebell 600 profiline

 

Předvedení lehkého diskového podmítače Köckerling Rebell 600T classic dopadlo na výbornou a proto se jednatelka společnosti Ing. Hana Dušková po zvýhodněné akční nabídce na nový stroj rozhodla, společně po konzultaci s panem Růžičkou, pro nákup nejnovějšího modelu Rebell 600 professional s disky o průměru 620 mm. Tento těžký diskový podmítač byl poprvé představen loni na podzim v německém Hannoveru a taktéž na letoší výstavě Techagro Brno, byl poprvé k vidění v České republice. Také traktor Case o výkonu 340 Hp bude ideální pro agregaci s tímto novým strojem, který již čeká na výrobu a dodání do společnosti CEF, s.r.o. Cerhonice.

 

         

 

         

 

Poděkování za spolupráci

 

Jednatelce společnosti CEF, s.r.o. Cerhonice, Ing. Haně Duškové a panu Hynku Růžičkovi velice děkujeme za projevenou důvěru a spolupráci při představení diskového podmítače Köckerling Rebell 600T classic a společně se budeme těšit na dodání a zavedení nového Rebellu 600 professional, který bude plnit funkci nejen podmítače, ale i stroje na náhradu orby při minimalizačním zpracování půdy.

 

 

Petr Bezděkovský - prodej strojů

725 550 283 bezdekovsky@demco.cz